June 23, 2021 08:31
Македонија

Комисијата за односи со верските заедници упати честитка за празникот Рамазан Бајрам

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи, (КОВЗРГ) упати честитка до Реиусул улема Шаќир еф. Фетаи, на Исламската верска заедница во Републикава и до членовите на Ријасетот, муфтиите, имамите и до сите верници од муслиманска вероисповед, по повод големиот празник Рамазан Бајрам.

– По завршувањето на месецот на постот и простувањето, верниците со исполнети срца и радост го дочекуваат големиот празник Рамазан Бајрам кој ги актуелизира вредностите на човечност, мир, сочуство и љубов кон ближниот. Нè потсетува дека добрите дела кон сите луѓе, меѓусебното почитување и солидарност, се вистинскиот пат по кој треба да се чекори. Во тоа име, Ви посакувам овој Рамазан Бајрам кај Вас и кај сите верници да ги отвори срцата кон уште поголемо разбирање и љубов за да можеме заеднички да придонесеме кон градењето на едно мирно и просперитетно општество, се вели во честитка на КОВЗРГ.

AnimeHeaven anime heaven anime: Watch Umibe no Étranger Episode Full (https://animeheaven.pro/m/zDPN/ep-1)

4Anime persona 4 the animation funimation: So I'm a Spider, So What? Episode 17