September 24, 2021 07:37
Македонија

Комисијата за заразни болести ќе заседава, можна е забрана за веселби во затворен простор

Членовите на Комисијата за заразни болести денеска ќе заседаваат при што е можно повторно воведување на забрана за свадби и други семејни веселби во затворени простории.

Откако деновиве повторно е во пораст бројот на новозаразени со Ковид-19 и потврдените кластери од свадби и семејни веселби во Македонија, денеска е можно Комисијата за заразни болести да донесе одлука за забрана на семејните веселби во затворен простор.

Здравствените власти уверуваат дека имаме мирно лето и дека нема потреба од рестрикции, но повторно се разгледува опција за позасилени контроли на граничните премини и за воведување на мерката за влез во Македонија само со негативен ПЦР тест или потврда за вакцинација.

Arashi no Yoru ni: Himitsu no Tomodachi (Dub) Episode 26

AnimeKisa: Touyama Sakura Uchuu Chou: Yatsu no Na wa Gold anime episode Full online free at https://animekisa.in watch animes

Watch Nobunagun (Dub) Episode 13

Watch Maria the Virgin Witch Episode 12

Beamng: https://www.beamng.com/members/kissanime.442226/

Credly: https://www.credly.com/users/kissanimemx/