January 28, 2022 06:07
Uncategorized

Комбе удри во метална ограда, тешко повреден возачот

Педесет и осумгодишен маж е тешко повреден откако со комбе удрил во метална заштитна ограда на патот Битола-Ресен, пред местото викано „Ротинска крстосница“.

„На 30.11.2021 во СВР Битола било пријавено дека на патот А-3 Битола-Ресен, пред место викано „Ротинска крстосница“, товарно возило „мерцедес спринтер“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(58) од с.Загорчани, струшко, удрило во метална заштитна ограда.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничка болница Битола. Увидот го извршила увидната екипа на СВР Битола“ соопшти МВР.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 6 - Uncen

english anime 4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

4 anime biz 4Anime Fairy Tail (Dub)

sites to watch anime 4Anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

sites to watch anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)