June 25, 2022 10:28
Свет

Командантите од челичарницата „Азовстал” не се меѓу предадените

Лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк, Денис Пушилин, денеска изјави дека украинските команданти во челичарницата „Азовстал” во Мариупол не се меѓу оние кои досега се предале.

И сепаратистите и руското Министерство за одбрана соопштија дека се предале 959 бранители на „Азовстал”. Некои беа пренесени во болниците, но повеќето беа однесени со автобус во поранешна казнена колонија во сепаратистичкиот регион.

-Во моментов ги нема највисоките команданти, тие не сае заминати. Но, ова е ситуацијата во моментов, рече Пушилин за медиумите од Доњецк.

Tải Go88 Club | Go88 Live APK, IOS, AnDroid 2022 go88 earn go88 online

otp sunwin tải game sunwin đại lý game sunwin