Спорт

Колинс ќе и се спротивстави на Барти во финалето на АО

Американката Даниел Колинс ќе и се спротивстави на првата ностелка, Ешли Барти, во финалето на Австралија опен.

Колинс, во второто полу-финале, на женскиот дел од турнирот, убедливо ја порази Ига Швјонтек од Полска со 6/4, 6/1.

Американката, која во Мелбурн е 27.носителка, двата сета го започна со дупли брејк и водство од 4:0. Швјонтек, во првиот сет успеа некако да се врати во сетот, но не и да и предизвика проблеми на Колинс.

Во вториот сет, по водството од 4:0 Колинс не и дозволи на Швојнтек да и се доближи. Го доби мечот за 72 минути.

Финалето во женска конкуренција ќе се одигра во сабота, со почеток во 9.30 часот по средно-европско време.

anime websites. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime streaming SK8 the Infinity (Dub)

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 13

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Fairy Tail

Attack on Titan Season 2 (Dub)