September 20, 2021 20:14
Спорт

Кокошков веќе не е селектор на Србија

Српскиот кошаркарски тренер Игор Кокошков, кој со Словенија ја освои титулата европски првак во 2017 година, веќе не е селектор на Србија.

Како што попладнево е официјално соопштено во Белград, Кошаркарската федерација на Србија и Кокошков спогодбено ја прекинале соработката.

Кокошков седна на клупата на Србија во ноември 2019 година, но не ги исполни очекувања и не успеа на домашен терен да избори пласман на Олимписките игри во Токио.

Српскиот стратег се враќа во НБА и се очекува да биде назначен за помошник тренер во Далас.

Српските медиуми шпекулираат дека главен кандидат за наследник на Кокошков е прославениот српски тренер Светислав Пешиќ (72).

KissAnime: Pokémon: Happy Birthday to You! (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime softonic

Watch anime online for free at AnimeKisa watch animes

AnimeFreak: Ah My Buddha Katsu anime episode 12 online free at https://animefreak.ws animefreak attack on titan

Website https://gogoanime.be: Watch Girls & Panzer Movie: 3-pun Chotto de Wakaru!! Girls & Panzer gogoanime Episode Full gogoanime boku no hero

Beamng: https://www.beamng.com/members/kissanime.442226/

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/kissanimemx