November 12, 2019 18:12
Хроника

Кокаин пронајден во ресторан во Гостиварско, сопственост на скопјанка

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин.

Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен на 30 мај годинава.

Кривичната пријава против сопственичката е поднесена под сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори.

Нови вести

Битолчанец го чистел револверот па се застрелал

Igor

На судењето за „Трезор” се репродуцираат снимки од главната расправа

Igor

Германeц со македонско потекло меѓу уапсените исламисти во Германија, подготвувале терористичи напад и

Igor