June 24, 2022 19:57
Спорт

Ковач нов тренер на Волфсбург

Бундеслигашот Волфсбург денес го назначи Нико Ковач за главен тренер.

Според прес-службата на клубот, педесетгодишниот Хрват потпишал договор до крајот на сезоната 2024/25.

Претходно „волците” ја прекина соработката со главниот тренер Флоријан Кохфелд.

На крајот од сезоната 2021/22, Волфсбург освои 42 бода и заврши на 12. место во Германското фудбалско првенство. 

https://go88.gg/

sunwin mới where can i buy sunwink sunwin nhận code