Македонија

Ковачки одговори дали ВМРО-ДПМНЕ би коалицирала со ДУИ ако доколку победи на избори

Драган Ковачки член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во собранието, во вечерашното гостување на Телевизија 21 во емисијата „Клик Плус” одговори на прашањето дали доколку победи на избори, ВМРО-ДПМНЕ би коалицирала со ДУИ?

-Што би било, кога би било… Ние очекуваме убедлива победа и изборните резултати на крајот ќе ја формираат практично сликата, ќе мора да се договориме околу принципи околу кои што ќе мора сите да се обединиме доколку сакаме да формираме Влада, вели Ковачки.

Целата изјава во видеото:

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Attack on Titan Final Season

english anime AniWatch Redo of Healer

watch animes The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

AniWatch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

AniWatch The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 2