Македонија

Ковачевски: Неколку големи инвестиции се во тек, фокусот на новата Влада ќе биде во побрза реализација и нови инвестиции

Веќе се потпишани првите договори со третман на стратешки инвестиции кои интензивно се во фаза на реализација, истакна претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски во интервју за „Топ Тема” на телевизија Телма.
„Веќе се во фаза на релизација инвестициите како ветерниот парк на големата германска компанија ВПД, кој ќе се протега од Старо Нагоричане до Крива Паланка, големиот соларен парк Стипион, соларниот парк на Акио енерџи и други големи странски инвестиции во големи износи, коишто ќе влезат во собраниска процедура за одобрување” истакна Ковачевски.
Тој додаде дека со израмнување на третманот на македонските со странските инвеститори, веќе има 380 компании со кои се потпишани договори, и во ТИРЗ-овите веќе има потпишано договори.
Во време на криза се потпишаа големи стратешки инвестиции, фокусот на новата Влада ќе биде побрза реализација и нови инвестиции порача претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски во интервју за телевизија Телма.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime free AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeHeaven Horimiya (Dub) Episode 12

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10

sites to watch anime My Hero Academia

anime sites Kiss x Sis (TV)

tải go88