Македонија

Ковачевски и Петков одржаа пленарен состанок во присуство на делегациите од двете земји

Во рамки на официјалната посета на делегацијата од Република Бугарија, во Владата на Република Северна Македонија се одржа пленарен состанок на премиерите на Северна Македонија, Димитар Ковачевски и на Бугарија, Кирил Петков, заедно со членовите на двете Влади.

На пленарниот состанок на владините делегации од двете држави се дискутираше за важноста од реализација на проектите во насока на подобрување на состојбата во конкретни области меѓу двете земји за што министрите на двете Влади ги презентираа нивните заклучоци од билатералните средби.

По пленарната седница предвидена е заедничка прес-конференција на премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

aniwatcher app JUJUTSU KAISEN

ani watch One-Punch Man

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 8

anime stream AniWatch DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

tải go88