Македонија

Ковачевски за пожарот во „Жито Битола“: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот

Премиерот Ковачевски објави на Фејсбук дека телефонски разговарал со градоначалникот на Битола, Коњановски, за да се информира за состојбата со пожарот во фабриката „Жито Битола“.

„Вечерва телефонски разговарав со градоначалникот на Битола, Тони Коњановски за да се информирам за состојбата со пожарот во фабриката „Жито Битола“. Министерот Спасовски и директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов се во постојана комуникација со општината, а екипите на МВР навремено пружија поддршка за локализирање на пожарот. Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот и предизвикување на поголема штета“, објави премиерот Ковачевски.

 

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime stream Attack on Titan Final Season (Dub)

stream anime online JUJUTSU KAISEN (Dub)

animeheaven AnimeHeaven Attack on Titan Final Season Part 2

AnimeHeaven Bleach (Dub)

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation