June 26, 2022 20:24
Македонија

Ковачевски заедно со Ахмети славеа во Чаир шампионска титула

Премиерот Димитар Ковачевски денеска присуствуваше во Чаир на славењето на ФК Шкупи по повод титула.

Покрај премиерот беа и лидерот на Демократска унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, претседателот на Собранието Талат Џафери, како и првиот вицепремиер Артан Груби.

Инаку, екипата на ФК Шкупи е новиот фудбалски првак на Македонија, а во денешниот дуел клубот со убедливи 3-0 го победи тимот на Академија Пандев.

 

go88 bị bắt

https://tai.sunwin.gg/