January 27, 2022 07:53
Македонија

Ковачевски е пиунот на Заев кој ниеднаш не се спротивстави на погрешните политики поради кои Македонија е во економска, енергетска и здравствена криза

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се непотребни. Јасно е дека Заев во приватната и заробена партија СДСМ си инсталираше свој пиун, наследник, портпарол и продолжувач на погубните политики.

Димитар Ковачевски е човек кој беше дел од погубните политики на Заев како заменик министер за финансии. Тој  е дел од екипата поради која Македонија се дави во економска, енергетска и здравствена криза. Ниту еднаш не се спротивстави на политиките на Заев поради кои Македонија потона во криминал и корупција. Затоа за Заев Ковачевски е идеалниот наследник кој ќе молчи и ќе ги прикрива криминалите на неговиот ментор.

Ковачевски е втората генерација на олигархијата и транзициските политичари. Првата генерација преку приватизацијата грабаа,  а овие вторите ја докусурија Македонија. Доста е од транзициските политичари. Граѓаните на избори јасно покажаа дека се против Заев и заевизмот. Народот бара суштински промени. Тие промени ќе дојдат после брзи предвремени избори кога Заев и заевизмот ќе биде испратен во историјата.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch animes AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

anime sites DARLING in the FRANXX (Dub)

stream anime online My Hero Academia Season 2 (Dub)

AnimeDao My Hero Academia Season 3 Episode 16

AnimeDao My Hero Academia Season 5