November 24, 2020 07:31
Спорт

Клоп: Повредата на Мане не е сериозна

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека напаѓачот Садио Мане има повреда во првото коло од групната фаза против Ајакс.

Садио веќе неколку дена има проблем со ногата. Кога Мане не игра, тогаш неговата нога е завиткана во мраз. Тој има болка, но генерално повредата му дозволува да игра, кажа Клоп во изјава за англиските медиуми.

Во сезоната 2020/21, 28-годишниот Сенегалец одигра шест натпревари за Ливерпул и постигна четири гола.