Магазин

Кијану Ривс ги почести пријателите и тимот со платено патување за премиерата на новиот „Матрикс“

Познато е дека Кијану Ривс е една од најдарежливите и најскромните ѕвезди во Холивуд.

57-годишниот канадски актер уште еднаш ја покажа својата великодушност кога тивко и без помпа ги почести своите пријатели, членовите на тимот и соработниците со платено патување на премиерата на „Матрикс: Воскреснувања“ во Сан Франциско минатиот месец.

Иако никому не се пофали дека ќе ги плати сите трошоци на поканетите, таблоидите дознале за убавиот гест.

Запрашан од „Холивуд репортер“ за патувањето, Кијану, со својата препознатлива скромност, рече: „Да, прекрасно е да можеме да ги споделиме нашите искуства и заеднички живот.“

Актерот роден во Либан, кој ретко зборува за неговите несебични гестови, не елаборираше дополнително на темата.

Сепак, Чед Стахелски, кој го запозна Киану кога тој беше негов каскадер во трилогијата „Матрикс“, а потоа му беше и режисер во „Џон Вик“ од 2014 година, го потврди великодушниот чин.

„Не донесе цела гомила овде“, изјави Чед за THR на премиерата во театарот Кастро.

„Тој е неверојатно дарежлив. Во публиката вечерва ќе има толку многу луѓе кои му помогнаа, од неговите тренери за боречки вештини до тренери за џиу-џицу, тие што му правеа косата и го шминкаа, до неговиот тим каскадери,“ додаде Чед.

„Тој сака неговите пријатели и семејството да се тука. Тој човек е епски.“

animes online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12

online anime Bleach

Kiss x Sis (TV) Episode 6

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

anime heaven That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

tải go88