October 26, 2021 00:27
Македонија

Кичеец преместен во полуотвореното одделение во Затворот Струга

Осудениот Зоран Милески – Кичеец е преместен од отворено во полуотвореното одделение во Затворот Струга, информираат од Управата за извршување на санкции.

Како што појаснуваат оттаму, тоа значи дека тој повеќе нема да може да ги користи олеснувањата кои ги добиваат сите осудени лица во отворените одделенија, а причина за ваквата одлука е новата кривична постапка која се води против Милески.

Дополнуваат дека со ова решение тој ќе продолжи да ја издржува затворската казна и ќе биде достапен за истражните органи.

Милески е осуден на три години затвор за случајот „Рекет”, и е осомничен за сообраќајната несреќа што се случи на 4-ти септември, во која загина едно лице.

Watch Mobile Suit Gundam SEED Destiny Special Edition (Dub) Episode 4

Chobits: Hibiya and Kotoko Chat (https://4anime.biz/m/XOnO) Episode Full

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Tenchi Muyou!: Galaxy Police Mihoshi Space Adventure (Dub) animeflix Episode Full animeflix netflix

Gogoanimebe peatix: https://gogoanimebe.peatix.com/

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/gogoanimelol