July 25, 2021 12:45
Хроника

Кичевец со нож си го убил таткото кој му се заканувал со ловечка пушка

Вчера во с.Вранешница, кичевско, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода 25-годиншниот А.К, поради сомнение дека тој околу 20.30 часот во семејниот дом со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Ј.К.(48), од кои подоцна починал.

По преземени мерки било утврдено дека на случајот му претходела расправија и физичка пресметка во која Ј.К. со ловечка пушка му се заканил на А.К..

За случајот е запознаен Јавен обвинител, по чија наредба телото било дадено на обдукција.

При увидот, од просториите каде престојувал Ј.К. биле подигнати ловечка пушка бокерица калибар 12х70 со 2 патрони во цевка, ловечки карабин со оптички нишан калибар 7,9мм, кутија со 13 патрони 12х70 и кутија со 10 парчиња боева муниција 7,9мм.

По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, известуваат надлежните.

Watch anime online for free at KissAnime kissanime my hero academia. Katekyo Hitman Reborn! Vongola Family Soutoujou! Vongola Shiki Shuugakuryokou, Kuru!! (https://kissanime.mx/m/Ee7e) Episode Full

Watch anime online for free at AnimeBee watch animes. Watch Suite Precure♪ Movie: Torimodose! Kokoro ga Tsunagu Kiseki no Melody♪ Episode Full

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Princess Mononoke (Dub) Episode Full

KissAnime Snupps: https://www.snupps.com/kissanimemx