October 17, 2021 19:03
Хроника

Кичевец повреден додека гаснел пожар

Кичевец бил повреден кога гаснел пожар во фирмата во која работи, информираше МВР.

Според полицијата, несреќата се случила денеска околу 8 часот во објект во „Жито Караораман – Кичево“, лоциран во близина на населбата Горица. Тогаш избувнал пожар, а при обид за гасење, Г.Ц.(40) вработен во компанијата, добил изгореници.

Тој бил пренесен во Општата болница во Кичево каде по укажана лекарска помош е пуштен на домашно лекување. Со интервенција на противпожарната единица од Кичево, пожарот бил локализиран и изгаснат.

Pokémon: Origins (https://animeflix.nl/m/lKl9) Episode 4

Animepahe: House of Five Leaves anime episode 12 online free at https://animepahe.cc stream anime online

AniWatch: Sailor Moon R (Dub) anime episode 43 online free at https://aniwatch.pro anime

Website https://animetv.cc: Watch NG Knight Ramune & 40 DX: Wakuwaku Jikuu - Honoo no Daisousasen animetv Episode 3 animetv jp

Docs google: https://docs.google.com/presentation/d/1rbnFiDlq2PXoXfpLEI5TqdfQnjUziHgQATRmL_0eCfE/edit?usp=sharing

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimelol/3582393/savethedate/