November 30, 2021 10:49
Магазин

Кинески филм ги победува Бонд и Марвел на киноблагајните

Најголем филм во светот во моментов не е најновиот филм за Бонд „Не е време за умирање“ , па дури ни Марвеловиот „Шанг Чи и легендата за десетте прстени“.

Како што објави „Би-би-си“, тоа е кинески пропаганден филм за Корејската војна во 1950-тите, фокусиран на приказна за кинески војници кои извојуваат победа над американските трупи.

Само две недели од објавувањето, The Battle at Lake Changjin („Битката кај езерото Чангџин“) заработи над 633 милиони долари на киноблагајните. Ова го става далеку пред глобалните заработки на „Шанг Чи“ од 402 милиони долари, и за само половина од времето.

„Битката кај езерото Чангџин“, епика на Корејската војна, е на пат да стане филм со најголема заработка во Кина досега.

Неговиот успех е добра вест за кинескиот филмски сектор зафатен од пандемијата, имајќи предвид дека Ковид ги принуди кината да се затворат и да се отворат во повеќе наврати.

Тоа е уште подобра вест за државата, за која експертите велат дека изгледа дека ја смислила формулата за привлекување на пропагандата до масите.

Watch Angel Cop (Dub) Episode 6

Website https://gogoanime.be: Watch Micro Teukgongdae Diatron 5 (Dub) gogoanime Episode Full darling in the franxx gogoanime

Website https://animebee.to: Watch KONOSUBA -God's blessing on this wonderful world! (Dub) animebee Episode 10 watch anime free

Aquarion Movie: Ippatsu Gyakuten-hen (https://animetv.cc/m/mEz1) Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch The Closet aniwatch Episode Full anime sites