Свет

Кина со предупредување за американскиот брод кој влегол во кинеските води

Кинеската армија го предупреди американскиот воен брод кој влегол во водите кај островите Парасел во Јужното Кинеско Море и го испратила оттаму.

Јужната команда на кинеската армија соопшти дека американскиот разурнувач УС Бенфолд „нелегално“ влегол во кинеските територијални води без дозвола, пренесува Ројтерс.

САД често извршуваат, како што тврдат, бесплатни навигациски мисии во спорните води кои Кина ги смета за свои.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

JUJUTSU KAISEN (Dub)

ANIMEFLIX Black Clover (Dub)

english anime ANIMEFLIX Horimiya

sites to watch anime WONDER EGG PRIORITY

Attack on Titan Final Season (Dub)