August 21, 2019 12:08
Свет

Кина покрена обвинение за мито против поранешниот шеф на Интерпол

Поранешниот шеф на Интерпол, Менг Хонгвеи се товари за примање на мито, соопштија денеска од кинеското обвинителство.

Оттаму не јавија повеќе детаљи околу обвинението.

Менг беше уапсен минатиот месец, откако беше сменет од јавните функции и исфрлен од владејачката комунистичка партија.

Нови вести

Франција ќе заштеди две милијарди евра поради ниските камати на кредитите

zane

Уапсен вработен во британскиот конзулат во Хонгконг

zane

Трамп ги критикуваше Евреите кои гласаат за демократи

zane