Свет

Кина покрена обвинение за мито против поранешниот шеф на Интерпол

Поранешниот шеф на Интерпол, Менг Хонгвеи се товари за примање на мито, соопштија денеска од кинеското обвинителство.

Оттаму не јавија повеќе детаљи околу обвинението.

Менг беше уапсен минатиот месец, откако беше сменет од јавните функции и исфрлен од владејачката комунистичка партија.

Нови вести

Хамонд против брегзит без договор

Filip

Јувентус ги нуди Дибала и Сандро за Погба

Filip

Военото присуство на САД на Блискиот исток најслабо во историјата, тврди заменик командант на Револуционерната гарда

Filip