January 26, 2022 10:18
Свет

Кина: Нема компромис за Тајван

Нема простор за компромис за Тајван, и САД не треба да имаат никакви илузии по тоа прашање, соопшти Министерството за одбрана на Кина, наведувајќи дека Вашингтон провоцира по неколку различни прашања.

Кина вели дека прашањето за Тајван, кој го смета за своја територија, е најчувствително во односите со Америка, која е најважниот меѓународен партнер на Тајпеј и главен снабдувач на оружје, пренесе Ројтерс.

Острите разлики околу Тајван беа забележливи за време на виртуелната средба меѓу кинескиот претседател Си Џинпинг и неговиот американски колега Џозеф Бајден.

Тој рече дека оние кои бараат независност во Тајван и нивните сојузници во САД „си играат со оган“.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime website Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Horimiya Episode 5

AnimeHeaven The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 5

One-Punch Man

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 7