January 16, 2019 01:26
Свет

Ким ја заврши посетата на Кина

Севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун заврши со посетата на Кина, за време на којашто оствари средба со кинескиот претседател, Си Џинпинг.

Како што пренесе агенцијата Јонхап, неговиот воз ја напуштич железничката станица во Пекинг околу 14 часот по локално време.

Related posts

Меј: Не е можно да се организира втор референдум за Брегзит

Filip

Во Барселона протест за заштита на животните

Ivona

Алексис Ципрас во работна посета на Москва

Ivona