March 24, 2019 04:30
Свет

Ким ја заврши посетата на Кина

Севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун заврши со посетата на Кина, за време на којашто оствари средба со кинескиот претседател, Си Џинпинг.

Како што пренесе агенцијата Јонхап, неговиот воз ја напуштич железничката станица во Пекинг околу 14 часот по локално време.

Нови вести

Нови верски судири на Мали, над 115 мртви

Igor

Трамп: Членовите на Исламска држава се губитници и засекогаш ќе бидат

Igor

Нови верски судири на Мали, најмалку 60 мртви

Igor