Спорт

Киеза опериран, ќе паузира околу седум месеци

Јувентус и Италија нема да може да сметаат на Фредерика Киеза до август оваа година. Ова е прогнозата на лекарите по успешната операција на лигаментите на коленото на крилниот напаѓач.

Киеза се повреди во дуелот со Рома, но поради настинка мораше да биде одложена итната операција.

Селекторот на Италија, Роберто Манчини потврди дека повредата на Киеза е голем удар за фудбалеот на Апенините, но му упати порака со која побара од него да не се предава и дека со нетрпение го очекуваат повторно во тимот.

Воедно, Италија на 24 март ја дочекува Македонија во полуфиналниот бараж за СП во Катар.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime AnimeFreak Bleach (Dub)

AnimeFreak Boruto: Naruto Next Generations Episode 229

watch anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

AnimeFreak SK8 the Infinity (Dub) Episode 11

Dragon Ball (Dub)