March 22, 2019 03:59
Хроника

Киднапирале арачиновец и го претепале кај стрелиштето „Камник“

Триесет годишен жител на село Арачиново во попладневните часови на 10. јануари со повреди бил донесен во општата болница „Свети Наум Охридски“.

Како што било пријавено во полиција, жителот на Арачиново бил нападнат од двајца насилници, кои во скопската населба Ченто насилно го ставиле во автомобил „голф“ и го однеле во близина на стрелиштето „Камник“, каде го претепале.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

Девојка го пријавила поранешниот дечко – физички ја нападнал, па ја однел кај него дома

Filip

Скопјанец се обидел да ја удри мајка си со секира

Filip

Му дал 62.000 денари за набавка на лекови од Бугарија, набавувачот исчезнал

Filip