November 26, 2021 13:02
Магазин

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам планираат патување во САД

Војвотката и војводата од Кембриџ, Кетрин Мидлтон и принцот Вилијам, најверојатно, наредната 2022 година ќе ги посетат САД.

„’Тимот Кембриџ’ е прилично сосредоточен на Америка и се грижи да има висок профил таму”, изјави извор за „Венти фер”. – „Можноста тие да остварат посета од висок профил е многу важна за следната година”.

Патувањето, речиси сигурно, ќе има и битни елементи што Кејт Мидлтон и принцот Вилијам треба да ги разгледаат, имено – влијанието на принцот Хари и Меган Маркл во Америка по нивното гостување кај Опра Винфри во март 2021 година.

„Америка е многу важна публика за нив”, додава неименуваниот извор.

Иако, наводно, има несогласувања меѓу принцевите Вилијам и Хари, и на двајцата браќа, се чини, им се битни филантропските потфати од двете страни на „Барата” (Атлантскиот Океан).

Website https://animetv.cc: Watch One Piece Film: Z (Dub) animetv Episode Full demon slayer anime tv

AnimeFreak: Rurouni Kenshin (Dub) anime episode 94 online free at https://animefreak.ws anime freak

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch Sorcerer on the Rocks (Dub) animedao Episode 2 animedao list

Broken Blade 6 (Dub) (https://animepahe.cc/m/lgO2) Episode Full