September 25, 2021 05:22
Спорт

Кејн ќе го пропушти натпреварот Тотенхем – Манчестер сити

Напаѓачот Хари Кејн ќе го пропушти почетокот на сезоната во Премиер лигата без оглед во кој клуб игра. Тотенхем ќе игра со Манчестер сити во првото коло од англискиот шампионат и, најверојатно, Кејн нема да учествува на овој натпревар.

Како дел од репрезентацијата на Англија, фудбалерот стигна до финалето на ЕВРО 2020, па ќе добие дополнително време за одмор, пишува „Телеграф”.

За потсетување, Кејн сака да се пресели од Тотенхем во Манчестер сити, но лондонскиот клуб сè уште не го пушта да замине.

Минатата сезона, Англичанецот, кој во средата наполни 28 години, одигра 35 натпревари во Премиер лигата, постигна 23 гола и направи 14 асистенции. 

Tales from Earthsea (https://wcostream.cc/m/QBX) Episode Full

AnimeDao: Digimon Data Squad (Dub) anime episode 48 online free at https://animedao.nl my hero academia season 4 animedao

Website https://animefreak.ws: Watch Comet Lucifer animefreak Episode 12 anime freak attack on titan

https://animepahe.cc anime stream

Deviantart: https://www.deviantart.com/animeflixnl

Credly: https://www.credly.com/users/gogoanimelol/badges