December 11, 2019 07:04
Спорт

Кер: Ќе ја надминеме најтешката фаза

Тренерот на Голден стејт, Стив Кер ги сподели своите импресии од натпреварот со Орландо меџик (96:100). Тој се надева дека тимот што е можно поскоро ќе излезе од кризата.

Голден Стејт во досегашниот дел од сезоната има четири победи и дури 17 порази.

-Имавме добар натпревар. Се чувствува прогрес во играта, но тоа се уште не е доволно. Се надевам дека со напорна работа ќе дојдат и резултатите. Напредок е видлив во споредба со почетокот на сезоната. Ќе ја надминеме најтешката фаза во која се наоѓаме, изјави Кер.

Голден стејт е финалист минатата сезона во НБА лигата и шампион од пред две години.

Нови вести

Наполи и Ливерпул се пласираа во осминафиналето на ЛШ

Filip

Симовски закажа собир на жените од домашните клубови, кадетите загубија од Србија

Filip

Кошаркарките на ,,Патриот 2016″ поразени од екипата на ,,Пантери”

Filip