January 24, 2022 20:07
спорт

Кер: Клеј изгледа одлично, останува да стекне сила и издржливост

Тренерот на Голден стејт, Стив Кер сподели информација во врска со претстојното враќање на терените на Клеј Томпсон.

– Клеј изгледа одлично, сè што треба да направи е да стекне сила и особено издржливост. Потребно е само време. Немаме рок. Мислам дека за неколку недели ќе можеме да го одредиме датумот на неговото враќање. Добро шутира, но брзо се заморува, информира Кер.

Томпсон ја пропушти целата сезона 2019/20 поради кинење на предните вкрстени лигаменти, што го заработи за време на шестиот натпревар од финалето на плејофот 2019 година.

Тој, исто така, ја пропушти сезоната 2020/21 поради кинење на Ахиловата тетива за време на вонсезонскиот тренинг.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Fairy Tail

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 142

watch animes AnimeFreak My Hero Academia Season 3 (Dub)

dubbed anime Attack on Titan Season 3 (Dub)