January 29, 2022 00:15
Свет

Кери во ОАЕ на потпишување регионален договор за чиста вода и енергија

Специјалниот претставник на американскиот претседател за климата, Џон Кери ќе отпатува за Обединетите Арапски Емирати, каде ќе присуствува на церемонија за потпишување Проект Просперитет, регионална соработка во областа на чистата вода и енергијата, соопшти Стејт департментот.

Во соопштението се наведува дека договорот ќе ги продлабочи партнерствата на земјите како Јордан, Израел и ОАЕ да ги достигнат целите од Парискиот договор за климата и да ги намалат јаглеродните гасови во регионот, како и да се обезбедат нови извори на свежа вода во регионот.

sites to watch anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Gintama Episode 197

anime streaming Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

4Anime To Your Eternity Episode 12

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 1

One-Punch Man Episode 12