February 20, 2020 17:54
Македонија

Кекеновски: Кој е вистинскиот Крсто Мукоски?

Професорот Јове Кекеновски од ФРОДЕМ на својот Фејсбук профил напиша пост за неговиот поранешен партиски колега Крсто Мукоски, кој денеска повторно ја бранува јавноста откако на собраниската седница за законот за ЈО влезе во вербален дуел со Антонио Милошоски.

…И еве денес гледам и слушам некој Крсто ,,независен” пратеник како од говорница на Собранието на Република Македонија говори нешто лошо за бегалецот Груевски. Аууу си велам да не нé слушнав добро и проверувам по другите медиуми дали добро сум слушнал и видел или пак сум се препознал и не сум разбрал добро. Цел после ручек си велам истот ли е овој Крсто денешниов ,,независен” пратеник, со оној Крсто голем (најголем) грујовист од пред седум-осум години кој во Груевски небарем господ гледаше.А… Крсто ќе кажеш ли нешто плус?. Истиот ли си или јас јалнаш сум?, напиша Кекеновски.

КОЈ Е ВИСТИНСКИОТ КРСТО МУКОСКИ?На 100-годишнината од независноста на Албанија и Денот на албанското знаме која се…

Posted by Jove Kekenovski on Петок, 14 февруари 2020

Поврзани вести

Боки 13: За да ме пуштат требаше да бидам како Кичеец и да кажам дека Катица е виновна

Valentina

Вице Заев: Ниту јас ниту било кој член од моето семејство нема поврзаност со случајот „Рекет”

Valentina

Мнозинството граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Igor