August 21, 2019 11:59
Хроника

Кај „Штипска клучка” во возило на Aрачиновец пронајдени десет илигални мигранти

 Полицијата синоќа во 21:30 часот на aвтопатот Велес – Скопје кај местото викано „Штипска клучка” при контрола на возилото марка „Опел Омега” со скопски регистарски ознаки управувано од 53 годишниот И.М. од Арачиново во возилото пронашла десет илегални мигранти.

Како што информираат од СВР Велес,се работи на расчистување на случајот.

Како што појаснува портаролот Верољуб Додевски, по целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава против 53 – годишниот И.М од Арачиново.

Нови вести

Мотоциклист тешко повреден по пад од мотор

Daniela

Уапсен дилер на кокаин

Daniela

Двајца повредени во сообраќајка во Охрид

Daniela