March 24, 2019 04:25
Хроника

Кај скопјанец пронајдени амфетамини и екстази

Одделение за недозволена трговија со дрога до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(29) од Скопје поради  сомнение за „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик.

При претрес кај него се  пронајдени  амфетамини и екстази.

Нови вести

Во каменичко и беровско се гасеа пожари

Igor

Уапсен ПАНКИ од ,,Куку леле” на грчката граница!

Filip

Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

Igor