June 26, 2019 19:58
Хроника

Кај скопјанец пронајдени амфетамини и екстази

Одделение за недозволена трговија со дрога до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(29) од Скопје поради  сомнение за „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик.

При претрес кај него се  пронајдени  амфетамини и екстази.

Нови вести

Барал 3.000 евра од кумановка за да не објави секси фотографии

Igor

Повреден моторџија во Скопје

Igor

На „Ќафасан“ запленета кеса со марихуана, уапсен Албанец

Daniela