June 28, 2022 23:14
Свет

Кај Марибор пронајдена неексплодирана бомба од Втората светска војна тешка 200 килограми

Неексплодирана бомба од Втората светска војна утрово е пронајдена при ископувања во близина на железничката станица Прагерско, на околу 20 километри јужно од Марибор.

И тоа при реализација на проектот за надградба на локалниот железнички јазол. Бомбата тешка 200 килограми е деактивирана, соопшти полициската управа на Марибор, пренесе СТА.

За откривањето на бомбата полицијата била известена околу 10 часот, по што полициската патрола го обезбедувала теренот.

Националниот железнички оператор привремено го прекина сообраќајот меѓу Прагерско и Птуј, но не постоело директен ризик за луѓето.

Game bài thiên đường - Tải Go88 Club nhận code 200k go88 gg kích hoạt số điện thoại go88

sunwin mod apk Tải SunWin | Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN Sunwin - Top 1 game bài đổi thưởng uy tín - Link vào SUN WIN