September 22, 2019 11:54
Македонија

Катица Јанева утре ќе присуствува на погребот на својата мајка во Гевгелија

Утрово во Гевгелија почина мајката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева вечерва доби 30 дена притвор како третоосомничена во „Рекет“.

Сепак, на обвинителката која од вечерва ќе биде сместена во притворското одделение во Шутка, утре ќе и биде обозможено да присуствува на погребот на својата мајка.

Таму ќе замине во полициска придружба.

Нови вести

Власта и опозицијата се враќаат на преговарачка маса

Igor

ВМРО ДПМНЕ: Предвремени избори час поскоро

Igor

СДСМ: Решени сите проблеми на лозарите

Igor