March 5, 2021 07:50
Спорт

Катарците ќе го превземат Вардар во март, ќе вложат 50 милиони евра

Град Скопје веќе интензивно се активира во обидите за спас на ФК Вардар. Вчерашната реализирана средба на најверните вардарови навивачи „Комитите“ со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов донесе позитивни најави во обидите за спас на најтрофејниот македонски клуб

Како што дознава ЕКИПА, согласно разговорите на државните институции и Град Скопје со потенцијалните нови финансиери, катарските инвеститори во период од 10 години во најтрофејниот македонски клуб треба да вложат 50 милиони евра. Според најавите, катарските инвеститори, со финансиска поддршка, ФК Вардар треба да го преземат од март, доколку успешно завршат преговорите и со надлежните институции за нивни инвестициски влез во Македонија преку изградба и на карго-аеродромот, и евентуално концесионерство на македонските аеродроми.

 

Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 1 (https://animeflix.nl/m/DvVy/ep-1) at website https://animeflix.nl hunter x hunter animeflix

Watch The King's Avatar 2 Episode 10 (https://animefreak.ws/m/w7q6/ep-10) at AnimeFreak bleach animefreak