January 24, 2022 21:39
Спорт

Карик преместен на првото тренерско столче на „Олд Трафорд“ додека не пристигне нов „шеф“ од долгата листа посакувани тренери

Поранешниот играч, а до викендов и тренер на англискиот фудбалски премиелригаш Манчестер јунајтед, Норвежанецот Оле Гунар Солскјер поради слабите резултати доби отказ и повеќе не е шеф на „Олд Трафорд“. Еден од пулените на славниот и трофеен стартег Сер Алекс Фергусон, приостигна како голема надеж, а по укажаните монгу шанси на крајот го доби очекуваниот отказ. Раководството на „црвените ѓаволи“ како вршите на должноста го назначи Мајкл Карик. Колку време Карик ќе остана на првото тренерско столче на клупата кај Мначестер јунајтед зависи кога ќе биде акгажиран тренер по мерка на клубот од „Олд Трафорд“. Карик кој се пензионираше од активното играње пред три години, почна да работи како тренер во стручниот штаб на Жозе Мурињо, а продолжи и тимот на Солскјер.

Лисатат со имања на проверени тренери како можни наследници на Солскјер е долга. На неа засега сппоред медиоумите на Островот се наоѓаат Зинедин Зидан, Маурисио Почетино, Хулен Лопетеги, Стив Брус, Лоран Блан, Ерик тен Хаг…

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime So I'm a Spider, So What?

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Hunter x Hunter (2011) Episode 144

4Anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 16

sites to watch anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-