January 24, 2022 14:04
Спорт

Карикатура од австралиски весник ги разгневи фановите на Ѓоковиќ

Еминентниот австралиски весник The Age објави карикатура oд светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ, која ги разгневи неговите фанови.

Откако министерот за имиграција Алекс Хок по вторпат му одби виза на тенисерот, по што му се заканува депортација од земјата, илустраторот Мет Голдинг, аферата која е актуелна ширум светот, ја преточи во карикатура.

На неа се прикажани Ѓоковиќ и Хок со контејнер што гори.

Министерот му ја уништува визата на тенисерот, додека од разглас се слуша „Предност за ваксерите“. Контејнерот, пак, во кој е тенисерот, е означен со парафразирано лого на Австралија опен.

Така, буквата „А“ е составена од два шприца, а „О“ е симболот за коронавирус.

 

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

So I'm a Spider, So What?

AnimeFreak Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 7

anime stream Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) Episode 144

High School DxD