August 2, 2021 18:17
Македонија

Каракачанов се скара со Христо Иванов: Треба да биде толку љубезен и да молчи за Македонија

Претседателот на ВМРО-БНД и поранешен бугарски вицепремиер Красимир Каракачанов на социјалните мрежи се конфронтираше со претседателот на „Демократска Бугарија“ Христо Иванов кој изјави дека мора да се најде решение со Македонија.

„Христо Иванов треба да биде толку љубезен и да молчи за Македонија. Она што го бранеше од говорницата на Националното собрание е странски, а не национален интерес“, напиша Каракачанов.

Според Каракачанов, националниот интерес на Бугарија е едноставен и тоа е „Македонија да ја знае и запомни својата бугарска основа“.

AnimeDao: [email protected] Xenoglossia anime episode 26 online free at https://animedao.nl haikyuu season 3 animedao

Website https://animeflv.uk: Watch Holy Knight animeflv Episode 2 free anime online

Website https://kissanime.mx: Watch Tsukuyomi: Moon Phase kissanime Episode 25 death note kissanime

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimelol/#

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/animefreakws

Kdpcommunity: https://www.kdpcommunity.com/s/profile/0052T00000BvJME?language=en_US