Спорт

Карабатиќ го повреди коленото ќе паузира неколку месеци

Еден од најдобрите ракометари на Франција и во екипата на актуелниот првак ПСЖ, Никола Карабатиќ (36) го повреди лигаментото на десното колено за време на саботниот гостински натпреавр со Иври од домашниот шампионат, поради што го очекува неколкумесечна пауза. Веста денеска ја соопштија лекарскиот тим на „светците“.

Карабатиќ ќе ги пропушти сите натпреаври кои ПСЖ ќе ги игра во Лигата на шампионите до крајот на годината. Тука спаѓа и дуелот со Вардар на 28 октомври. Нема да биде на располагање и за  Светското првенство во Египет кое треба да се одржи во јануари следната година.

AnimeFreak animefreak site: The Quintessential Quintuplets 2 Episode 12

AniWatch watch anime: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1