Спорт

Капитенот на Мајами им порача на браќата Јокиќ да не помислуваат да прават проблеми во неговиот град !

Рано утрворо во најсиланата кошаркарска лига на светото се играат девет натпреаври, а еден од нив е и пресметката меѓу мајами и Деневер. Овој натпреавр во Мајами почнува во 1,30 часот по средноевропско време. Пресметката со нетрпение ја очекува спортската јавност  поради пресметката во Колорадо меѓу Никола Јокиќ од Денвер и Маркиф Морис од Мајами.

Јокиќ го фрли на паркетот Морис по што имаше многу коментари реакции од двете страни. Најгласни беа браќата, на српскиот интеранционалец Јокиќ како и близнакот на Маркиф, членот на ЛА Клиперс, Маркус. Тензицијата се крена и пред новиот меч откако се огласи капитенот на „жешките“, Удонис Хаслем кој им порача на браќата на Јокиќ да не прават никакви проблеми во Мајами.

-Немам врска со тоа човече. Ќе играме кошарка. Готово е со тоа. Немам никаква врска со тоа. Слушам дека браќата Јокиќ ќе купат билети за натпреварот. Подобро да не доаѓаат и да прават проблеми. Мајами е мојот град. За што по ѓаволите купуваат карти? Што ќе направат? Ова е мој град. Немојте ништо да започнувате и нема да има ништо. Дојдете и уживајте во играта, а потоа вратете се дома. Никој нема да му враќа на вашиот брат. Ќе играме кошарка, порача Удонис Хаслем кој настапува за Хит уште од 2003 година.

Настапот на Јокиќ е неизвесен за овој меч, додека пак Маркиф е во „аут“ поради проблеми со вратот.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

anime website AniWatch Naruto: Shippuden (Dub)

My Hero Academia Season 3 Episode 19

dubbed anime SK8 the Infinity (Dub)

AniWatch Your Lie in April Episode 15