August 2, 2021 14:03
Спорт

Капитенот на Данска е јунакот на денот откако му укажа прва помош на Ериксен и ја утеши неговата избезумена сопруга

Биткат за живот која ја водеше данскиот интеранционалец Кристијан Ериксен, за време на натпреаврот од 1. коло во групата Б на Европското првенство ги засени денешните случувања на фудбалски план. Ериксен ја доби битката за живот благодарение на својот соиграч, капитенот, Симон Кјаер кој прв му прије кого и видел дека е во несвест…Веднаш му го извади јазикот на Ериксен, за да не се задуши, а потоа медицинските лица кои истрчаа веднаш до него започна со реанимација. Тие, користеа дефибрилатор, а подоцна и шише со кислород, му помогнаа на Ериксен да ги мине најкритичните моменти, а потоа тој беше испратен во болница.

Капитенот на Данците, Симон Кјаер, не запре тука по укажаната прва помош на својот осиграч. Кога ја видел Сабрина, сопругата на Ериксен, како била запрена од обезбедувањето во намера да истрча од трибините на теренот до нејзиниот сопруг, тој ѝ пришол и заедно со голманот Каспер Шмајхел ја уверил дека сè ќе биде во ред.

 

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Wizard Barristers (Dub) Episode 12

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Be Forever Yamato (https://animeflix.nl/m/ndDx) Episode Full

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free. Lan Mo's Flower Episode 9

KissAnime Mystrikingly: https://kissanimemx.mystrikingly.com/