November 28, 2021 06:01
Магазин

Канjе Вест го продава ранчот во Вајоминг за 11 милиони долари

Раперот Канје Вест го наведе за продажба својот простран ранч во Вајоминг по цена од 11 милиони долари, објави „Дејли мејл“.

Вест (44) го купи Monster Lake Ranch од 9,000 акри во септември 2019 година. Првично се продаваше за 14 милиони долари, а во тоа време беше објавено дека раперот го платил под бараната цена.

Иако не е точно точно по која цена го купил, новата цена е 3 милиони долари помала од таа од пред две години.

Ова место медиумите го нарекоа преломна точка во бракот со Ким Кардашијан. Според извори блиски до музичарот, локацијата буди измешани емоции кај него, имајќи предвид дека тоа беше местото каде што тој ја скрои својата неуспешна кандидатура за претседател, и место каде имаше многу напнатата средба со отуѓената сопруга Ким Кардашијан по еден од неговите испади за време на кампањата.

Animepahe: Magical DoReMi (Dub) anime episode 51 online free at https://animepahe.cc free anime

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://aniwatch.pro: Watch Fastening Days 2 (Dub) aniwatch Episode Full watch animes

Website https://animetv.cc: Watch AM Driver animetv Episode 13 1 anime tv

Website https://wcostream.cc: Watch Pokémon Generations wcostream Episode 18 watch animes