September 24, 2021 10:01
Магазин

Канје Вест со емотивно деби во живо на новиот албум

Канје Вест доби бурни овации по премиерата на неговиот долгоочекуван десетти студиски албум „Донда“ на стадионот Mercedes-Benz во Атланта во четвртокот вечерта.

Откривањето на албумот на 44-годишниот рапер беше емитувано преку директен пренос на „Епл мјузик“, а на настанот присуствуваше и неговата отуѓена Ким Кардашијан Вест заедно со две од нивните четири деца.

„Донда“, насловен по покојната мајка на раперот, Донда Вест, им дава на побожните фанови поглед во неговиот турбулентен брак со Ким, а ја прикажува и соработката со Џеј Зи и Тревис Скот.

Откако пристигна со модерно доцнење на настанот, Вест се појави со полу-проѕирна маска на лицето и црвен комплет кој алудира на соработката Yeezy x Gap. Тој продолжи да чекори низ арената под рефлекторите. Насекаде имаше поставени звучници од кои ечеа различни нумери на албумот.

Арената „Мерцедес-Бенц“ може да се пофали со капацитет од 71. 000 места за седење, а Вест, наводно, им подарил 5.000 билети на студентите во областа Атланта, Џорџија, додека некои фанови платиле неколку стотици долари за места“, според „Шоубиз 411“.

Website https://wcostream.cc: Watch Attakai tte, Gohoubi da. wcostream Episode Full black clover wcostream

AnimeFreak: Otome Nadeshiko Koi Techou anime episode Full online free at https://animefreak.ws kiss x sis animefreak

GoGoAnime: Kill la Kill Specials anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime reddit

4Anime: Toriko the Movie: Secret Recipe of Gourmet God! anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime death parade

Codechef: https://www.codechef.com/users/kissanimemx

Addwish: https://addwish.com/Ohm6a