October 17, 2021 18:34
Магазин

Канје Вест постигна договор со фирмата што го тужеше

Канје Вест постигна договор за прекин на судскиот процес со технолошка компанија која го обвини за кражба на нивни идеи.

44-годишниот рапер и компанијата MyChannel се согласија со нацрт-договорот за прекин на спорот, а порталот Радар-онлајн објави дека двете страни треба да си ги платат сопствените судски трошоци како и трошоците за адвокати.

Компанијата, исто така, се согласи да ги отфрли сите побарувања против Вест, откако првично го тужеше раперот и бараше оштета во износ од 20 милиони долари.

MyChannel тужбата ја поднесе во август 2020 година, тврдејќи дека Канје им рекол дека се восхитува на начинот на кој нивната технологија ја користи вештачката интелигенција за да вклучи е-трговија во видео содржини и дека планира да ја користи на својата веб-страница Yeezy.

Фирмата наводно, потрошила голема сума пари и повеќе од 10.000 часа работа во изготвување програма за пејачот, но тој се повлекол од договорот по шест месеци.

KissAnime: Chio's School Road anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime plus

Website https://animebee.to: Watch Detective Conan OVA 04: Conan and Kid and Crystal Mother animebee Episode Full animes online

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Folkd: https://www.folkd.com/user/gogoanimebe

Qooh: http://qooh.me/gogoanimelol