January 21, 2019 23:38
Општини

Канцеларијата на УЈП во Аеродром до крајот на годинава ќе работи до 18 часот

Канцеларијата на УЈП во Општина Аеродром, почнувајќи од денеска, до крајот на годинава ќе работи до 18:00 часот, информират од општина Аеродром.

Со новото работно време, посочуваат од општината, граѓаните ќе имаат можност во продолжениот рок да ја исполнат својата законска обврска кон УЈП и да се пријавуваат во системот е-персонален данок во попладневните часови.

Related posts

Белгиски инвеститори во посета на Општина Крива Паланка

24news

Компаниите од Визбегово со донација за општина Бутел

24info

Охридско езеро повторно пред излевање- покачено нивото на водата

24news