July 23, 2021 21:30
Магазин

Кантри-ѕвездата Кери Андервуд ја однесе дома наградата Видео на годината за „Алелуја“

Кери Андервуд триумифираше во средата вечерта на големото финале на наградите за кантри-музика, CMT Music Awards 2021, освојувајќи ја најпрестижната и најпосакувана награда, Видео на годината.

Американската пејачка и текстописец беше почестена за нејзиното дует-видео Hallelujah („Алелуја“), во кое се појавува со Џон Леџенд, кој не беше во можност да стигне во Нешвил за церемонијата.

Водител на долгогодишната церемонија на доделување награди за кантри музика беше Кејн Браун, втора година по ред, и Келси Балерини, која дебитираше како домаќин.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Digimon Adventure tri. Coexistence (Dub) (https://gogoanime.be/m/98V7) Episode Full

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Wrath of the Ninja (https://kissanime.mx/m/Ym4O) Episode Full

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Phantom: The Animation (Dub) Episode 3

KissAnime Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/136163813-kissanimemx