October 23, 2020 04:44
Магазин

Канада: Возач заспал при брзина од 150 километри на час

На магистрала во канадската покраина Алберта, возач заспал при брзина од 150 километри на час. Тој бил зад волан на беспилотна Тесла.

Возилото се движело во режим на самоуправување… Седиштата биле навалени наназад и, се чини, патниците спиеле.

Возачот е обвинет за неодговорно однесување во сообраќајот и возачката дозвола му е одземена на 24 часа.