January 22, 2019 22:27
Македонија

Кампања во пресрет на новогодишните празници „Среќна и безбедна 2019 година – петардите не се играчки“

По повод 9 Декември, Денот на превенцијата, СВР Скопје, Одделение за превенција ќе ја почне кампањата „Среќна и безбедна 2019 година – петардите не се играчки“. По тој повод, утре, со почеток во 12 часот, во Сити мол Скопје, во соработка со 10 основни училишта од општина Карпош, Црвен крст на Град Скопје, со поддршка на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, СВР Скопје ќе ја презентира и ќе ја започне кампањата во пресрет на новогодишните празници.

Related posts

Седум сообраќајки вчера во Скопје, пајакот подигнал 72 возила

24info

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Тарифа“ и „Т.Н.Т“ на СЈО

Ivona

Втор ден специјалци се обидуваат да извадат човечки труп од Вардар

24info